Goście nie dojechali, możliwy walkower ?

Goście nie dojechali, możliwy walkower ?

W miniony poniedziałek drużyna orlików Glinika miało rozegrać na własnym stadionie kolejne spotkanie w ramach I Ligi Orlików OZPN Nowy Sącz. Spotkanie z Popradem Muszyna nie doszło jednak do skutku ponieważ zespół gości bez podania przyczyny nie przyjechał do Gorlic.

Jakie będzie ostatecznie rozstrzygniecie tego spotkania ? To już będzie należało do komisji WGiD OZPN Nowy Sącz która podejmie decyzje o ewentualnym walkowerze (zgodnie z regulaminem) na korzyść gorliczan. Sędzia odczekując regulaminowy czas, zakończył zawody odpowiednio opisując w protokole meczowym, więc... walkower byłby jak najbardziej sprawiedliwy.

Wszystko odbyło się zgodnie z regulaminem - gospodarz przygotował boisko do meczu, stawił się sędzia, kibice (rodzice zawodników) tylko rywal się nie pojawił tym bardziej nie udzielił żadnej informacji o swej nieobecności.

Ewentualne zwycięstwo walkowerem zapewne nie jest zgodne z duchem walki, bo punkty drużyny powinny zdobywać wygrywając mecze na boisku.

Jednakże w obliczu nieodpowiedzialności ze strony drużyny gości która swoją postawą naraża gorlicki klub na dodatkowe koszty finansowe decyzja powinna być jednoznaczna w myśl obowiązującego regulaminu.

W związku z opisanym wcześniej wydarzeniem gorlickie orliki rozegrały wewnętrzną gierkę zorganizowaną przez trenera Piotra Stępkowicza.

Kadra Orlików Glinika sezon 2014/15.

stoją od lewej: Krystian Drozd, Paweł Kosiński, Mikołaj Klukowski, Arkadiusz Szura, Kacper Drąg, Kamil Gryboś, Jan Apola, Krystian Matuszyk, Piotr Stępkowicz (trener)
klęczą od lewej: Maksymilian Firlit, Jakub Wiktorek, Kacper Babral, Maciej Wiktorek, Maksymilian Serafin, Wojciech Zakrzewski, Bartosz Karpiński, Kacper Wiklowski

na zdjęciu brakuje: Szymon Makowski, Jakub Firlit, Paweł Obrzut, Mateusz Motyka, Wojciech Filipiak

Powiązana galeria:
zamknij reklamę
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości