Sezon turniejowy rozpoczęty

Sezon turniejowy rozpoczęty

W minioną niedzielę drużyna orlików Glinika rozpoczęła sezon turniejowy biorąc udział w w turnieju U-10 zorganizowanym przez SMS Resovia Rzeszów.

12 drużyn z różnych stron województw Podkarpackiego i  Małopolskiego wzięło udział w rozegranym na boisku ze sztuczną murawą przy ulicy Wyspiańskiego w Rzeszowie turnieju dla chłopców z rocznika 2004.

– Bawiło się u nas około 180 młodych adeptów piłki nożnej. Dopisała pogoda, a walka na boisku stała na dobrym poziomie – cieszył się Artur Łuczyk, trener i wicedyrektor ds. sportowych w Szkole Mistrzostwa Sportowego Resovia.

Zanim doszło do decydujących spotkań trwała ciekawa walka w dwóch grupach. W pierwszej powalczył Ekoball Sanok, Stal Stalowa Wola, Soccer Ropczyce, Igloopol Dębica, Siarka Tarnobrzeg oraz Resovia I. W drugiej Beniaminek Krosno, DAP Dębica, Kolbuszowianka, Glinik Gorlice, Sokół Nisko oraz Resovia II.

– Frajdę miała młodzież, nie nudzili się dorośli. Podziękowania należą się wszystkim, którzy dołożyli się do tego, by ten turniej miał tak sympatyczny przebieg – dodawał Łuczyk.

W rzeszowskim turnieju zagrały gorlickie orliki które po słabszym starcie i udanej końcówce ostatecznie zajęli 9 miejsce.

Wyniki spotkań drużyny Glinika:

Faza grupowa:
Glinik Gorlice – Sokół Nisko 1-2 (Drozd)
Glinik Gorlice – Resovia II Rzeszów 0-4
Glinik Gorlice – Beniaminek Krosno 2-5 (Drozd, J. Wiktorek)
Glinik Gorlice - Kolbuszowianka 1-1 (J. Wiktorek)
Glinik Gorlice – DAP Dębica 3-2 (Babral, J. Wiktorek, Apola)

Faza Finałowa
Glinik Gorlice – Soccer Ropczyce
3-1 (Apola, Babral, Drozd)

Mecz o 9 miejsce
Glinik Gorlice – DAP Dębica 3-1
(J.Wiktorek 2, Drąg)

Glinik: Maciej Wiktorek, Jakub Wiktorek, Kacper Wiklowski, Krystian Drozd, Kacper Drąg, Kacper Babral, Jan Apola, Maksymilian Firlit, Maksymilian Serafin, Wojciech Zakrzewski; trener: Piotr Stępkowicz
Źródło: własne/ nowiny24.pl

Powiązana galeria:
zamknij reklamę
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości