V miejsce orlików w turnieju o Puchar Prezydenta Nowego Sącza

W dniach 8-9 lutego w Nowym Sączu odbył się międzynarodowy halowy turniej piłki nożnej rocznika 2003 o puchar prezydenta miasta Nowy Sącz, w którym orliki Glinika, podopieczni Przemysława Cygana zajęli V miejsce.

Akademia Sandecja była po raz piąty gospodarzem halowego turnieju, w którym wzięły udział drużyny z Polski i Słowacji. Pierwszą nagrodę zgarnęli piłkarze z Częstochowy, a sądeczanie byli drudzy.

Na parkiecie hali nowosądeckiego MOSiR-u pojawili się piłkarze z rocznika 2003 i młodsi. Łącznie 11 klubów, które wystawiły 12 drużyn. Zacięte, piłkarskie boje toczyli młodzi futboliści z Nowego Sącza, Gorlic, Krakowa, Częstochowy, Warszawy i Stalowej Woli oraz trzy drużyny słowackie.

Mecze były bardzo zacięte i emocjonujące. Gorliczanie przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o lepszą lokatę, jednak czasami brakowało tzw. piłkarskiego szczęścia.

Być może zabrakło szczęścia, jednak nie zabrakło tego co jest solą futbolu czyli bardzo ciekawych akcji jak i bramek, co w obliczu wysokiego poziomu turnieju wystawia gorliczanom bardzo wysoką ocenę.

Glinik: Nowak Tomasz, Dąbrowski Krzysztof, Rakoczy Mateusz, Socha Maciej, Spyrka Sebastian, Firlit Jakub, Gryzik Dawid, Wierzba Jakub, Matuszyk Sebastian, Potyrała Daniel; trener: Cygan Przemysław

Wyniki drużyny Glinika: Dzień pierwszy:
Glinik Gorlice - Sandecja II Nowy Sącz 1-0  (Socha)
Glinik Gorlice - MFK Zemplin Michalovce 4-0 (Dąbrowski 2, Spyrka, Gryzik)
Glinik Gorlice -AS Progress Kraków 3-3 (Dabrowski 2,Wierzba)
Glinik Gorlice - APN Raków Częstochowa 1-1 (Spyrka)
Glinik Gorlice -  MKF Vranov n/ Toplou 3-2 (Socha 2, Spyrka)

Dzień drugi
Glinik Gorlice- APN Raków Częstochowa 1-2
(Socha)
Glinik Gorlice - AS Progres Kraków 1-2 (Spyrka)
Glinik Gorlice - FK Plavnica 2-2 (Spyrka, Dąbrowski)