Powtórka z jesieni - udany start Glinika

Bardzo udanie rundę wiosenną  w IV lidze małopolskiej rozpoczął zespół Glinika. Podopieczni Sebastiana Szurka na inaugurację pokonali w sobotę w meczu wyjazdowym drużynę Jadowniczanki 4-0.

IV Liga Małopolska - Wschód
Jadowniczanka - Glinik Gorlice 0-4 (0-1)
0-1 Grela 38,0-2 Chorobik 51, 0-3 Augustyn 54,0-4 Baran 66

Sędziował: Sławomir Radwański (Kraków)
Żółte kartki: Rojkowicz
Widzów: 200.

Jadowniczanka: Pacura - Zak, M.Kulig, Ł.Kulig, Baran - RojkowiczI, Rydz,Stasiek(55 Dzienski),Ogar (66 Wójtowicz) –  Bujak, Kurzywilk(73 Duda).

Glinik: K.Brzezianski –Banaszek, Kijek, Zapała, Rzeminski – Chorobik, Jabłczyk(60 Król), Baran(75 Kurek), Dziedzic (46 Laskoś) – Grela(80 D.Brzezianski), Augustyn.

Pierwsza połowa była wyrównana,a kibice oglądali tylko jedna bramkę. Zaczęło się od ataków Jadowniczanki. Piłkę do bramki skierował Rojkowicz, ale sędzia odgwizdał spalonego. W 38 min Grela z łatwością ograł obronców,wpadł pole karne i nie dał żadnych szans Pacurze.

Kluczowe dla losów tego pojedynku okazały się pierwsze minuty drugiej połowy. Goście z Gorlic zadali dwa szybkie ciosy. Po wzorowo rozegranych kontrach na listę strzelców wpisywali się Chorobik oraz Augustyn. Kropkę nad ,,i” postawił Baran i Glinik odniósł zasłużone zwycięstwo. Jadowniczanka nie tak wyobrażała sobie start runy wiosennej.
źródło: własne /TD Gazeta Krakowska