Rzut wolny Greli na wagę zwycięstwa

W drugim meczu rundy wiosennej drużyna Glinika pokonała na własnym stadionie v-ce lidera rozgrywek LKS Nowa Jastrząbka 1-0. Zwycięską bramkę w 36 minucie z rzutu wolnego zdobył Konrad Grela.

IV Liga Małopolska - Wschód
Glinik Gorlice - LKS Nowa Jastrząbka 1-0 (1-0)
1-0 Grela 36' (w)

Sędziował: Łukasz Marek (Kraków)
Żółte kartki: Krużel (41' faul)
Widzów: ok. 200

Glinik: K.Brzeziański - Kijek, Zapała, Banaszek, Król - Dziedzic(57 Laskoś), Jabłczyk, Baran, Chorobik (64 Gomulak) - Grela (74 Machowski), Augustyn (85 D.Brzeziański)

LKS Nowa Jastrząbka: Kasprzyk - M.Baruch, A.Baruch (78' Kowalik), Tubek, Janus - Gucwa (87' Starzyk), Krauze, Krużel (64' Kozioł), Szatko - Płaczek, Chrobak

Pierwsze wiosenne spotkanie Glinika przed własną  publicznością wypadło dwojako. Z jednej strony gorliczanie osiągnęli swój cel  i zdobyli komplet punktów, z drugiej zaś im bliżej końca spotkania tym gra biało niebieskich nie wyglądała najlepiej.

Samo spotkanie nie było ciekawym, porywającym widowiskiem a sytuacji  bramkowych było jak na lekarstwo. Jako pierwsi w tym spotkaniu bramkę mogli zdobyć przyjezdni kiedy to w 6 min. po strzale Chrobaka piłka wylądowała na słupku bramki Brzeziańskiego.

Kolejne upływające minuty nie przynosiły nic ciekawego, gra toczyła się głównie środku pola i zebrani kibice nie zobaczyliby zapewne bramki gdyby nie skutecznie wykonany rzut wolny przez Konrada Grelę w 36 minucie. Jak się później okazało gol zdobyty z tego stałego fragmentu gry okazał się na wagę zwycięstwa.

Na drugą połowę spotkanie bardziej zaangażowani wyszyli piłkarze Jastrząbki. W 53 min ponownie bliski zdobycia bramki był Chrobak, lecz tym razem na przeszkodzie napastnikowi gości stanął Kamil Brzeziański pewnie interweniując.

W odpowiedzi gospodarze  dwukrotnie zagrozili bramce Kasprzaka , w 67 min Augustyn, i w 70  min Jabłczyk minimalnie chybili. Im bliżej końca spotkania tym częściej do głosu dochodzili przyjezdni, byli oni nawet bliscy wyrównania jednak nie wykorzystali doskonałej sytuacji jak się wytworzyła w polu karnym gorliczan po mało zdecydowanej interwencji brakarza Glinika.

Mecz ostatecznie zakończył się jedno bramkowym zwycięstwem Glinika tym  samym zdobyciem kolejnych punktów. Pocieszającym jest też fakt że to drugi kolejny mecz biało niebieskich bez straty bramki.