Mieszane uczucia po meczach trampkarzy i młodzików

W minionym tygodniu swoje mecze ze zmiennym szczęściem rozgrywali piłkarze Glinika w kategorii trampkarzy i młodzików. O ile z postawy drużyny trampkarzy można być zadowolonym, to z ich młodszych kolegów znacznie mniej.

I Liga Młodzików OZPN Nowy Sącz
Glinik Gorlice - Kolejarz Stróże 3-1 (1-0)
1-0 Mituś 22', 2-0 Mituś 51', 3-0 Sarkowicz 54', 3-1 Koszyk 56'

Sędziował: Kamil Grądalski (Gorlice)

Glinik: Bania - Łukasik, Goratowski, Koszyk - Kicwak, Przybyłowicz, Mituś, Sarkowicz - Stępień, Szpyrka
ponadto zagrali: Praiznar, Kluk, Ziaja, Dyląg, Zieleń

Kolejarz: Koperniak - Lachur, Jarząbek, Matusik - Koszyk, Romańczyk - Moskwa

Czy gra z przewagą jednego zawodnika to naprawdę jest atut? Generalnie tak powinno być, niestety w meczu młodzików Glinika z Kolejarzem Stróże niestety tak nie było.

Młodzi gorliczanie chyba zbyt szybko uwierzyli że mogą łatwo zwyciężyć zespół który na ten mecz przyjechali w niekompletnym składzie. Boisko bardzo szybko zweryfikowało te założenia, zespół przyjezdnych okazał się równorzędnym przeciwnikiem, a bramkarz Glinika raz po raz ratował swój zespół z opresji.

Ostatecznie gorliczanie odnieśli zwycięstwo które zawdzięczają indywidualnościom w drużynie na przykładzie których widać że bez ciężkiego treningu, jak również bez dyscypliny taktycznej ustalonej przez trenera o korzystnych wynikach w przyszłości można będzie zapomnieć.

I Liga Trampkarzy OZPN Nowy Sącz
Glinik Gorlice - Kolejarz Stróże 6-0 (2-0)
1-0 witek 4', 2-0 Kukla 28', 3-0 Kukla 39', 4-0 Kosiba 43', 5-0 Cetnarowski 45', 6-0 Pater 56'

Sędziował:
Widzów: ok.10

Glinik: Dziedzic - Brach, Warcholik, Urban, Kosiba - Sarnecki, Przybylski, Kukla, Więcek - Witek, Cetnarowski
ponadto zagrali: Miarka, Gawryła, Baran, Pater, Horowski, Jaworecki, Brzozowski

Kolejarz: Bochenek - Migacz, Lachur, Skrzypek, Kazamaszek - Gryboś, olech, Matusik, Jasiński - Iwaszko

O ile młodzicy „wymęczyli”  swoje zwycięstwo to ich starsi koledzy nie mieli żadnych problemów z pokonaniem swoich rówieśników ze Stróż.

Przewaga gorliczan przez całe spotkanie udokumentowana sześcioma bramkami. Goli mogło być znacznie więcej jednak w kilku sytuacjach zabrakło wykończenia.

Przeciwnik nie okazał się  zbyt wymagającym rywalem dla gorliczan  w tym spotkaniu, dlatego nie może być wątpliwości, która z drużyn zasłużyła na zwycięstwo i kolejną zdobycz punktową.

I Liga Młodzików OZPN Nowy Sącz (mecz z soboty 05.04.2014)
Nawoj Nawojowa - Glinik Gorlice 2-1
bramka dla Glinika: Szukała

Glinik: Bania - Koszyk, Góratowski, Łukasik, Kicwak - Sarkowicz, Mituś, Szukała - Labut
ponadto zagrali: Deda, Tumidajski, Hajduk, Baran

Mecz z Nawojem młodzicy Glinika przegrali na własne życzenie. Multum niewykorzystanych sytuacji pod bramką rywala nie pozwoliło młodym piłkarzom nawet zremisować. Nawoj tymczasem zagrał na tyle skutecznie aby zdobyć o te jedną bramkę więcej co pozwoliło zwyciężyć mecz.